Facebook’da Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

facebook sayfa birleştirme

Facebook’da Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Facebook’da sayfa birleştirme işlemini anlatmadan önce sayfa birleştirebilmek için bilmeniz gerekli bazı şartlar var bunlardan bahsetmek istiyorum. Birleştireceğiniz sayfaların yöneticisi olmanız şart. Facebook sayfalarınızın benzer olması gerekmektedir, yani bir kuruluş için oluşturulmuş iki sayfa olabilir. Benzerlikten kastımız sayfa adlarının benzer olması ve genel olarak aynı şeyi temsil etmeleridir. Benzer sayfaları birleştirmeye çalışmazsak ne olur? Arkadaşlar maalesef iki sayfayı da kalıcı olarak kaybetme ihtimaliniz var.

Sayfayı birleştirme işlemi başlatıldıktan sonra durdurulamaz.

Birleştirme işlemi sırasında bir sayfayı elimizde tutarken bir sayfa silinecek silinen sayfadaki tüm içeriklerinde birleştirme sırasında silineceğini unutmayın ve saklamak istediğiniz verileri yedekleyin.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise diyelim siz işletmeniz için 2 tane sayfa açtınız ve ziyaretçilerin size daha kolay ulaşması için sayfalara fiziksel konum (adres) eklediniz. Eğer bu tür 2 sayfayı birleştirmek istiyorsanız mutlaka sayfalara eklenen adreslerin aynı olması gerekmektedir.

Birleştirilen sayfalardaki beğenmeler ve yer bildirimleri toplanır ve oluşturulan sayfada gösterilir.

                                                                                     Facebook nedir?                                                                                      

Bilgilendirme; Sayfalarınızın hızlı bir şekilde büyümesi amacıyla Facebook üzerinde kampanya oluşturmuş olabilirsiniz. Sayfaları birleştirirken silinecek sayfa için herhangi bir kampanya oluşturulmadığından emin olun.

Bu açıklamaları yaptıktan sonra artık Facebook sayfa birleştirme işlemi nasıl yapılır adım adım anlatayım.

Facebook sayfa birleştirme adresine buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Sayfaya erişim için Facebook şifrenizi sorabilir şifrenizi girin tamam butonuna tıklayın. Ardından hangi sayfaları birleştirmek istiyorsanız seçin ve devam butonuna tıklayın.

facebook sayfa birleştirme

Gelen iletişim kutusundan hangi sayfa altında sayfaları tutacağımızı seçip sayfayı tut butonuna tıklarız.

facebook sayfa birleştirme

Ardından birleştirme talep et butonuna tıkladığınızda sayfaların birleştirme işlemi başlatılacaktır.

facebook sayfa birleştirme

Talebiniz değerlendirildikten sonra uygun görülmesi durumunda sayfalarınız birleştirilecektir. Sayfayı beğenen kişilerinde sayfaların birleştirildiğinden haberdar edileceği unutulmamalıdır.

                                                    Facebook’taki Videolar Nasıl İndirilir? En Kolay İki Yol                                                      

Evet arkadaşlar Facebook sayfa birleştirme hakkında neredeyse her kısmı anlatmaya çalıştım, aklınıza takılan bir kısım olursa yazı altında belirtmeniz durumunda en kısa zaman sorunuzu cevaplamaya çalışacağım.

Bilgi ağımıza bir halka daha ekledik, inşAllah faydalı olur. Bir sonraki yazıda buluşmak duası ile …