Excel’de Formül Denetleme – Excel Eğitimi

excelde-formul-denetleme-excel-egitimi

Excel’de Formül Denetleme – Excel Eğitimi

Excel’de formül denetleme işlemini formüller sekmesinin formül denetleme grubundaki komutları kullanarak gerçekleştiririz. Excel’de formül denetlerken kullanacağımız komutları teker teker açıklayalım.

Etkileyenleri izle komutu, seçili olan hücrenin değerini etkileyen hücreleri okla göstermemizi sağlar.

Etkilenenleri izle komutu, seçili olan hücrenin değerinin hangi hücreleri etkilediğini oklar ile göstermemizi sağlar.

Okları kaldır komutu, etkileyenleri ve etkilenenleri izle komutlarını kullanarak çalışma alanında oluşturduğumuz okları kaldırmamızı sağlar.

Excel Eğitimi

Formülleri göster komutu, çalışma alanı içerisinde hücrelere uygulanmış bütün formülleri görmemizi sağlar.

Excel Eğitimi

Hata denetimi komutu, çalışma alanı içerisinde yaptığımız hataları denetlememizi ve hataları izlememizi sağlar.

Excel Eğitimi

Excel Eğitimi

Formülü değerlendir komutu, formül bulunan bir hücre seçilip formülü değerlendir komutuna tıkladığımızda karşımıza formülü değerlendir penceresi gelir. Değerlendirme kutusunda hücrede yazılı olan formül görülür, değerlendir butonuna tıkladığımızda da formülün sonucu değerlendirme kutusunda görülecektir.

Excel Eğitimi

Arkadaşlar 98. Excel eğitimi dersimizin sonuna geldik bu derste Excel’de Formül Denetlemeyi öğrendik derslerimi faydalı buluyorsanız bir yorumla taçlandırabilirsiniz. Eğer bu konuları ben biliyorum farklı konuları görmek istiyorum diyorsanız buradan bütün derslerime erişebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa konu altında mutlaka sorun, bir sonraki derste görüşmek duası ile.