Excel’de Geri al ve Yinele İşlemleri – Excel Eğitimi

excelde-geri-al-ve-yinele-islemleri-excel-egitimi

Excel’de Geri al ve Yinele İşlemleri – Excel Eğitimi

Excel’de çalışma alanı içerisinde yapılan hataları düzeltmemiz için geri al butonunu kullanırız. Geri al butonu hızlı erişim araç çubuğunda bulunmaktadır. Geri alma işleminin kısa yolu ise Ctrl + Z tuş kombinasyonudur. Geri alma bir defada 100 işleme kadar gerçekleştirilebilir ve geri alma butonu yanında bulunan aşağı ok işaretine tıklayarak geri alma eylemlerini görebilirsiniz. Çalışma kitabı açık olduğu sürece geri alma işlemi yapılabilir ancak çalışma kitabını kapatırsanız bütün geri alma eylemleri silineceği için geri alma işlemleri gerçekleştirilemez.

Excel’de yinele işlemi geri al işleminin tersi şeklinde çalışır. Geri alınmış bir işlemi yeniden görüntülemek için kullanırız. Geri al butonunun hemen yanındadır. Yinele işleminin kısa yolu, Ctrl + Y tuş kombinasyonudur.

Excel Eğitimi

Arkadaşlar 29. Excel eğitimi dersimizin sonuna geldik bu derste Excel’de Geri al ve Yinele İşlemlerinin ne olduğunu öğrendik, derslerimi faydalı buluyorsanız bir yorumla taçlandırabilirsiniz. Eğer bu konuları ben biliyorum ileri konuları görmek istiyorum diyorsanız buradan bütün derslerime erişebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa konu altında mutlaka sorun, bir sonraki derste görüşmek duası ile.