Excel’de Çalışma Sayfası Sekmelerini Düzenleme – Excel Eğitimi

excelde-calisma-sayfasi-sekmelerini-duzenleme-excel-egitimi

Excel’de Çalışma Sayfası Sekmelerini Düzenleme – Excel Eğitimi

Excel’de çalışma sayfası sekmeleri üzerinde yapabileceğimiz düzenlemeler; çalışma sayfalarını yeniden adlandırabiliriz, çalışma sayfası etiketlerini renklendirebiliriz. Çalışma sayfalarını yeniden adlandırmak için kullanabileceğimiz 3 tane yol vardır.

  1. yol; yeniden adlandıracağımız çalışma sayfası sekmesi üzerine farenin sol tuşu ile çift tıklarız ve yeni vermek istediğimiz ismi yazıp enter tuşuna basarız.
  2. yol; yeniden adlandırmak istediğimiz çalışma sayfası üzerine sağ tıklarız, açılan menüden yeniden adlandır seçeneğine tıklanır ve vermek istediğimiz ismi yazıp enter tuşuna basarız.
  3. yol; yeniden adlandırmak istediğimiz sayfa seçilir. Şerit üzerindeki giriş sekmesinin hücreler grubundan biçim açılır menüsüne tıklanır. Açılan menüden sayfa düzenle kısmının altından sayfayı yeniden adlandır seçeneği seçilir. Yeni isim yazılıp enter tuşuna basılır.

Excel Eğitimi

Çalışma sayfası sekmesini renklendirebiliriz. Çalışma sayfası sekmesini renklendirmek için 1.yol; renklendirmek istediğimiz sekme seçilir, sağ tıklanır açılan menüden fare ile sekme rengi seçeneği üzerine gelinir. Sekmeye hangi rengi vermek istiyorsak renk seçilir.

2. Yol; şerit üzerinde giriş sekmesi altında hücreler grubundan biçim açılır menüsüne tıklarız. Açılan menüden sayfaları düzenle kısmı altındaki sayfa rengi sekmesi üzerine fare ile gelinir ve açılan renk paletinden istediğimiz rengi seçeriz. Excel Eğitimi

Not; resimleri mutlaka inceleyin konuyu anlamanız açısından çok faydalı olacaktır.

Arkadaşlar 20. Excel eğitimi dersimizin sonuna geldik bu derste Excel’de çalışma sayfası sekmelerini düzenlemeyi öğrendik, derslerimi faydalı buluyorsanız bir yorumla taçlandırabilirsiniz. Eğer bu konuları ben biliyorum ileri konuları görmek istiyorum diyorsanız buradan bütün derslerime erişebilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olursa konu altında mutlaka sorun, bir sonraki derste görüşmek duası ile.