Adobe After Effect nedir?

Adobe After Effect nedir

Adobe After Effect nedir?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda Adobe After Effect nedir? Adobe After Effect ne için kullanılır ve ne gibi kolaylıklar sağlar? Avantaj ve Dezavatajları nelerdir?  Kimler  Adobe After Effect kullanmalıdır?  Sorularına cevap vereceğim.

Adobe After Effect nedir?

Adobe After Effect, bünyesinde benzer bir çok yazılıma sahip olan Adobe firmasının 2010 yılında satın aldığı ve hala geliştirmeye devam ettiği bir programdır.

Adobe After Effect ne için kullanılır ve ne gibi kolaylıklar sağlar?

Adobe After Effect, görsel efektler, renk düzenlemeleri ve hareketli grafikler meydana getirmemize olanak sağlar. Aynı zamanda iki ve üç boyutlu animasyonlarda yapabiliriz. Eğer eliniz de düzenlemeniz gereken bir video var ise bu program sayesinde video içerisine animasyon ekleyebilir, çeşitli efektler kullanarak çok mükemmel görsel yapıtlar meydana getirebilirsiniz.

Düzenlemek istediğimiz projede, eklediğimiz fotoğraflar, videolar, animasyonlar vb. farklı katmanlarda tutulur ve katmanlar etkileşimi ile projemiz yeni halini alır.

Avantaj ve Dezavatajları nelerdir?

Avantajları; bünyesinde barındırdığı filtre, efektler ile birlikte plug-in desteği de bulunmaktadır. Kombine bir çalışma ile projelerinizde kullanacağınız özel efektler meydana getirebilirsiniz. Hem Windows hem de Linux işletim sistemi üzerinde başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Adobe Premiere, Avid gibi kurgu/montaj programlarına göre daha işlevseldir. Photoshop, Encore vb. programlar ile uyumlu çalışması yine kullanıcılara sağladığı avantajlar arasındadır. En önemlisi sayısız ücretsiz eğitimini internet üzerinden bulabilirsiniz.

Dezavatajları; gerçek zamanlı olarak ses kanalını kullanmak gerçekten zordur. Yanı sıra bir video kurguluyorsanız çok pratik bir denemez nedeni ise video üzerinde yaptığımız kesme işlemi kesilen kısmın yapıştırma işlemi ve zaman ile ilgili yaptığımız oynamalar ciddi emek ve çalışma ister.

Kimler Adobe After Effect kullanmalıdır?

Eğer video düzenleme ve video hazırlama ile alakalı bir işte çalışıyorsanız tam sizin programınız. Bir reklam şirketinde çalışabilirsiniz, bir film stüdyosunda veya günümüzde popüler olan youtube için içerik hazırlıyor olabilirsiniz, emin olabilirsiniz yanınızdan ayıramayacağınız programlar arasında olacak.