Google Arts & Culture ile Sanat İkizinizi Bulun

google-arts-culture

Google Arts & Culture ile Sanat İkizinizi Bulun

Google her alanda yenilikler yapıyor ve yaptığı yenilikler ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Google’ın kültür ve sana alanında bizleri bilgilendirdiği, bilgilendirirken eğlendirdiği bir platformu anlatacağım bugün size, bu platformun adı Google Arts&Culture . Bu platform bugünlerde çok popüler olacak gibi görünüyor bu yazıyı hazırlamamıza neden olan ise artık Google Arts & Culture ile sanat ikizinizi bulmanız bir tık kadar kolay.

Google Arts & Culture’ın twitter hesabı üzerinden sadece bir kaç saat önce attığı bir tweet de sanat ikizinizi bulabileceğiniz bir uygulamanın beta sürümüne erişebileceğimiz bir link bulunmaktadır.

google-arts-culture

Şu anda beta sürümü olduğu için maalesef bütün kullanıcıların erişmesine imkan vermiyor şimdilik sadece Amerika da kullanılabilmekte. Yani konum değiştirmeden uygulamayı kullanmanız şimdilik pek de mümkün değil gibi.

Uygulamanın kullanımına gelecek olursak; uygulamayı telefonumuzda açtıktan sonra açılan sayfayı aşağıya doğru çekip ‘Is your portrait in a museum?’ yazan alana tıklayarak müzelerde bulunan portrelerden size en çok benzeyen benzerlik oranı ile birlikte size sunulmakta.

Beta sürecinde olduğunu tekrar belirtelim çünkü hala eksiklikler mevcut, kullanıcıların yorumlarından elde ettiğimiz analiz sonucunda en büyük sıkıntının sizi kesinlikle bir portreye benzetmeye çalışıyor olması yani benzerlik yok ise sizin ikiziniz yok demiyor. Çok düşük oranda benzerlik olsa bile bunu size sunuyor.

Uygulamayı kullanan kullanıcıların sosyal medya üzerinde paylaşmış oldukları resimlerden bazıları, uygulamanın benzerimizi bulma konusunda ne kadar başarılı olduğuna siz karar verin.

google-art-culturegoogle-art-culture@danielaelenas

Google Arts & Culture websitesi ve uygulamasını sanat merkezlerine sanal ziyaretlerde bulunmak, eserler hakkında bilgi almak, kültürel ve sanatsal ögelere ilişkin içerik okumak amacıyla kullanabilirsiniz.

Bir yazının daha sonuna geldik. Yazımı faydalı bulduysanız bir yorumla taçlandırırsanız çok memnun olur. Sağlıcakla kalın.

 

Görsel Kaynakları:

@googlearts @danielaelenas @TommyBattle @Thegreatmrkid