Ücretsiz Resim İndirebileceğiniz En İyi 8 Site

arsa-alırken-nelere-dikkat-etmeliyiz

Merhaba değerli webagi takipçileri bu gün sizlere, ücretsiz olarak resim indirebileceğiniz en iyi 8 site hakkında genel olarak bilgi verip bilgilendirmenin hemen altında da web sitesine erişebileceğiniz linkleri paylaşacağım.

İnternet kullanıcıları, kendi çalışmalarında kullanmak üzere resim aradıklarında bulma konusunda zorluklar çekmektedir. Yüksek çözünürlükteki resimlerde genelde resmi satan firmanın filigranı bulunmaktadır ve bunun yanı sıra telif hakkına da dikkat etmek gerekir.  Aramalar sonucunda bulunulan resimlerinde genelde çözünürlükleri düşüktür , bu yüzden projelerinizde de kullanamazsınız. Bu yazımın sonunda, ücretsiz olarak yüksek çözünürlüğe sahip bir çok resime sahip olacağız.

İşte listemiz;

PİCJUMBO

picjumbo

Son derece yüksek çözünürlüklü resimleri indirmemize olanak sağladığı için benim kişisel favorimdir. Bu site de aynı zamanda hayvanlardan taşımacılığa kadar birçok alanda resim bulabilirsiniz, bir web sitesi kuruyorsanız veya güncel bir blogunuz varsa bu site tam size göre.

Siteye gitmek için buraya tıklayınız.

GRATİSOGRAFY

Gratisografi

Gratisografy’nin resim koleksiyonu tek kelimeyle inanılmaz diyebilirim. Bir sanatçı ve web tasarımcısı olan Ryan McGuire tarafından oluşturulmuş bu site, web üzerinde kullanabileceğiniz harika resimler barındırıyor.

Siteye girmek için buraya tıklayınız.

MORQUEFİLE

MorqueFile

Diğer sitelere göre daha basit bir yapıya sahiptir. Aerodinamik bir düzene sahiptir. Resim koleksiyonu olarak diğer siteler kadar geniş bir koleksiyona sahip olmasa da değişik konular ile alakalı resimler bulabilirsiniz. Vahşi yaşam ve antikalar konusunda bir çok resim temin edebilirsiniz.

Siteye girmek için buraya tıklayınız.

LİTTLE VİSUALS

LittleVisuals

LittleVisuals resim sitelerinin çoğundan daha küçük ölçekli, eşsiz bir sitedir. E-posta listesine üye olursanız, her hafta bir zip dosyası aracılığıyla yedi yüksek çözünürlüklü resim alırsınız.

Siteye girmek için buraya tıklayınız.

JAY MANTRİJay-Mantri

Güney kaliforniya’nın en iyi tasarımcılarından biri olan Jay Mantri’nin koleksiyonudur. Her Perşembe günü güncellenen çok kullanışlı, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar bulunmaktadır.

Siteye girmek için buraya tıklayınız.

 PUBLİC DOMAİN ARCHİVE

Public-Domain-Archive

Seçici klasik resimler, simetrik resimler ve doğa fotoğrafları ile geniş bir çevrimiçi resim koleksiyonu vardır. Fotoğraflar gerçekten çok başarılı.

Siteye girmek için buraya tıklayınız.

PİCOGRAPHY

Picografy

Bir grup profesyonel fotoğrafçının sunduğu rastgele çekimlerin bulunduğu bir web sitesidir. Web sitelerinizin tasarımların da ve blog yazılarınız da kullanabileceğiniz çok kaliteli fotoğraflar bulunmaktadır.

Siteye girmek için buraya tıklayınız.

PİXABAY

pixabay

Bir web tasarımcısının hayalindeki bir projenin hayat geçirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu site de, aradığınız resimleri bulabilmeniz için kullanımı kolay bir arama kısmı da mevcuttur. Görüntüler ise kesinlikle mükemmel diyebilirim.

Siteye girmek için buraya tıklayınız.

Dipnot: Paylaştığım web siteleride ki resimleri çoğunun kullanımında atıfta bulunmaya gerek yok ancak telif hakkı ve kullanıcı sözleşmesinde değişiklik olursa atıfta bulunmak gerekebilir.

Arkadaşlar bu yazımın da sonuna gelmiş bulunuyorum. Artık ücretsiz yüksek çözünürlüklü resimleri bu siteler sayesinde kolay bir şekilde temin edebileceksiniz. Eğer yazımı faydalı bulduysanız, sosyal medya üzerinden bizi takip edebilir, yazımızı beğenebilirsiniz. Yazı hakkındaki yorumlarınızı da bekliyorum, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere Allah û teâlâ’ya emanet olun.